Kitten playing with feather wand - small British kitten gray white color chews cat toy looking at the camera close-up
Kitten playing with feather wand - small British kitten gray white color chews cat toy looking at the camera close-up

۳ بازی جذاب برای مشغول کردن گربه تان

گربه ها مثل سگ ها عاشق بازی اند. گاهی خودشان وسیله ای پیدا می کنند و با آن سرگرم می شوند و گاهی هم شما را به بازی می گیرند. بازی برای گربه ها مثل بازی برای بچه آدمیزاد، ترکیبی از آموزش و فعالیت بدنی و برآوردن کنجکاوی هاست. هم تفریح هم انرژی سوزاندن. پس حالا که بازی اینقدر مهم است باید خودتان دست به کار شوید و با چند نوع بازی جذاب، پیشی شیطان را سرحال بیاورید.

دویدن و قایم باشک گربه ای

دنبال گربه تان بدوید. هم برای خودتان خوب است هم برای گربه ها. گربه ها عاشق این بازی هستند. دنبال بهانه اند که فرار کنند و شما دنبالشان کنید. بعد خودتان را به آن راه بزنید تا نزدیکتان بیایند. به محض نزدیک شدن دوباره دنبالشان کنید تا فرار کنند. حسابی سرحال می آیید. هم شما و هم گربه. قایم باشک هم بازی محبوب گربه هاست.

یک پاکت کاغذی یا یک جعبه بگذارید تا هر وقت دلش خواست برود زیر آن پنهان شود. شاید هم دلش بخواهد در جایی که خودش انتخاب کرده، قایم شود. حالا عین بازی قایم باشک خودمان بروید پیدایش کنید، یا تا نزدیکی جایی که پنهان شده بروید و ادای کسی را در بیاورید که نمی داند گربه کجاست. صدایش بزنید و بگویید کجایی. احتمالا یکهو با ذوق و شوق خودش را نشان میدهد. هیجان را ادامه دهید. دنبالش بگذارید تا سریع فرار کند.

جنگل گربه ای

گربه هایی که در خانه زندگی می کنند، علاقه مندی هایی دارند که از آنها محروم مانده اند. یکی از آنها دسترسی به گیاهان و بالا رفتن از درخت است. در گوشه ای از خانه یک جنگل برای او درست کنید. انواع و اقسام گیاهان را جمع کنید و یک گوشه خانه بگذارید تا حیوان از لولیدن در آن و گاز زدن برگهایش لذت ببرد.

بدیهی است که خودتان هم از دیدن این صحنه و کار با گیاهان و حیوانی که هیجان زده و کنجکاو دنبالتان راه می افتد، لذت خواهید برد. البته در ساخت این فضای جنگلی از گیاهانی استفاده کنید که برای گربه سمی نیستند و اگر بخوردشان، خطری متوجه اش نیست.

علاوه بر این جنگل کوچک، ساخت درختچه ای که بتواند از آن بالا برود هم ایده خوبی است؛ به خصوص اگر آن را کنار پنجره کار بگذارید که بتواند برود روی آن و پرنده ها و بیرون را دید بزند. مراقب باشید پایه اش حسابی محکم باشد و لق نزند.

سلیقه موسیقایی گربه را کشف کنید

موزیک های مختلفی را امتحان کنید و ببینید گربه کدام یک را بیشتر دوست دارد. بعد مجموعه ای از این موزیک ها را پیدا کرده و جمع کنید تا در روزهایی که نیستید، برایش بگذارید تا لذت ببرد.

اگر در مورد سلیقه گربه تان شک دارید، بروید سراغ کلاسیک ها، سازهای پیانو و قطعات نرم. اغلب ترومپت و طبل و امثال این سازها را دوست ندارند. موسیقی های مخصوص مدیتیشن هم گزینه های خوبی هستند. در این روزها همه را امتحان کنید و ببینید با کدام یک آرام تر است. مجموعه ای آماده کنید تا هم خودتان لذت ببرید و هم گربه تان.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه تخفیف ویتا

هر روز یک تخفیف جدید