093c0759-def4-4bf6-a203-b449c9e10baf

آموزش دستورهای: چرخیدن، برو اونجا و بپر به سگ

در آموزش سگ باید با دو اصطلاح آشنا شویم. دستگاه کلیکر: کلیکر وسیله ای است که روی آن دکمه ای وجود دارد و با فشار دادن آن صدای کلیک شنیده می شود. استفاده از کلیکر به این صورت است که بعد از هر بار انجام دستور داده شده، کلیک می کنیم و به سگ تشویقی می دهیم. راه آسان تری هم وجود دارد: بشکن زدن. منظور از کلیکر یا بشکن زدن این است که سگ بداند دستور را به خوبی انجام داده و مستحق پاداش است. تشویقی: تکه ای خوراکی مورد علاقه سگ است که در ازای گوش به فرمان بودن دریافت می کند. بهتر است برای جلوگیری از اضافه وزن سگ، از تشویقی های کم کالری و در حجم کم استفاده شود.

 

آموزش دستور چرخیدن به سگ

در این آموزش به کلیکر، تشویقی و یک تکه چوب بلند نیاز دارید.

شاید چرخیدن حقه خیلی جالبی به نظر نیاید، اما ترکیب شدنش با حقه های دیگری مانند پرش از حلقه یا حتی چرخیدن به سمت راست و چپ با حرکت دست هایتان بسیار قابل توجه است. حتی می توانید با ترکیب چندین حقه، نوعی رقص برای سگتان ابداع کنید!

مرحله اول: با استفاده از چوبی بلند و فرمان «بیا»، سگ را حول دایره ای نسبتا بزرگ بچرخانید تا وقتی که یک دور کامل بزند.

نکته: زمان آموزش را طولانی نکنید. به محض آنکه حوصله سگ سر برود، دیگر به حرف شما گوش نخواهد داد.

بعد کلیک کرده و تشویقی بدهید.

مرحله دوم: رفته رفته دایره را کوچک تر کرده و حرکت دست را اضافه کنید و حرکتی دایره ای شکل انجام دهید.

مرحله سوم: کم کم چوب را از آموزش حذف کنید و فقط با فرمان دست سگ را بچرخانید. زمانی که سگ توانست بدون چوب و فقط با حرکت دست شما بچرخد، فرمان «بچرخ» را اضافه کنید. هر دور کامل با فرمان بچرخ + یک کلیک + یک تشویقی.

مرحله چهارم: مرحله بالا را آنقدر تمرین کنید که سگ بدون حرکت دست

شما و فقط با فرمان «بچرخ» این کار را انجام دهد.

آموزش دستور برو اونجا به سگ

شما در این آموزش نیاز به کلیکر، تشویقی و نوار چسب دارید. این فرمان یکی از مهم ترین فرمانها در عرصه فیلمسازی است. در این آموزش شما به سگ خود می آموزید که به یک نقطه مشخص شده توسط نوار چسب برود و آنجا بایستد. کارایی این فرمان بسیار وسیع است؛ از نشاندن سگ روی یک قالیچه مخصوص گرفته تا گرفتن یک عکس دسته جمعی به همراه سگی که از جایش تکان نمی خورد.

مرحله اول: یک نقطه روی زمین را توسط نوار چسب مشخص کنید. از یک تکه چوب با میله برای نشان دادن آن قسمت استفاده کنید. وقتی سگ به آن قسمت نزدیک شد، کلیک کرده و به او تشویقی بدهید.

مرحله دوم: با استفاده از فرمان «بیا» س گ را به طرف مرکز مکان مشخص شده فرا بخوانید. هر وقت سگ در مرکز قرار گرفت، تشویقی بدهید. این کار را آنقدر تکرار کنید که سگ بفهمد زمانی که در داخل آن مکان باشد، خوراکی مورد علاقه اش را می گیرد.

مرحله سوم: برای آن مکان خاص اسم بگذارید: نقطه، علامت،.. و زمانی که سگ وارد آن محدوده شد، اسم آن را به زبان بیاورید. سپس کلیک کرده و تشویقی بدهید. این کار را آنقدر تکرار کنید که سگ با شنیدن نام آن محدوده به آنجا برود. شما میتوانید از این علامت در هر جای خانه استفاده کنید تا سگ به آن قسمت برود.

آموزش دستور: بپر (از داخل حلقه)

فرمان پیش نیاز: فرمان پریدن
شما در این آموزش به کلیگر، تشویقی، حلقه و یک دستیار نیاز دارید.

مرحله اول: اجازه دهید سگ با حلقه آشنا شود. آن را روی زمین بگذارید و زمانی که سگ به طرف آن رفت، به او تشویقی بدهید.

مرحله دوم: از فردی به عنوان دستیار خواهش کنید که حلقه را روی زمین (نه در بالا) مقابل او نگه دارد.

مرحله سوم: از آن سوی حلقه به سگ فرمان «بیا» بدهید. طبیعی است که در دفعات اول از حلقه رد نشود. چندبار این کار را تکرار کنید تا به رد شدن از حلقه عادت کند. بعد از رد شدن سگ از حلقه، کلیک کرده و تشویقی بدهید.

مرحله چهارم: حلقه را کمی بالاتر نگه دارید و به سگ فرمان «بپر» بدهید. اگر این کار را کرد، کلیک و تشویقی فراموش نشود.

مرحله پنجم: هر دفعه ارتفاع حلقه را بالاتر ببرید تا سگ به پرش از میان حلقه در ارتفاع بالاتر نیز عادت کند. البته برای میزان بلندی، نژاد و سن سگ را هم در نظر بگیرید.

مشکل: سگ من هنگام پرش با حلقه برخورد می کند. در دفعات اول این مشکل را نادیده بگیرید و فقط به تشویق سگ بپردازید. اما در دفعات بعدی اگر با حلقه برخورد کرد، با کلیک و تشویقی از او قدردانی نکنید تا بفهمد که باید از این حرکات ناخواسته جلوگیری کند.

آموزش دستور: بپر (از روی افراد)

فرمان پیش نیاز: فرمان پریدن

شما در این آموزش به کلیکر، تشویقی، یک چوب و یک دستیار احتیاج دارید. این یکی از بهترین فرمانهای پرش برای سگ هاست که نه تنها برای او، بلکه برای تمام افراد خانواده مهیج و جالب است. اگر سگ شما می تواند از ارتفاع حدودا ۶۰ سانتی متری زمین بپرد، می توانید این آموزش را شروع کنید.

مرحله اول: با استفاده از فرمان پرش، سگ را وادار به پریدن از روی چوب کنید. این کار را چندبار تکرار کنید.

مرحله دوم: از یک نفر بخواهید که روی زانوها و دستهایش بنشیند.

مرحله سوم: چوب را روی او نگه دارید. با فرمان «بیر» از سگ بخواهید که از روی چوب بپرد. بعد از چندبار تکرار اگر توانست این کار را درست انجام دهد، تشویقی عالی ای به او بدهید. اگر سگ نتوانست از روی فردی که روی زانوهایش نشسته بپرد، از دستیارتان بخواهید که روی زمین دراز بکشد.

مرحله چهارم: در این مرحله باید چوب را حذف کنید. بعد از چند بار تمرین چوب را کنار گذاشته و از سگ بخواهید که فقط با فرمان بپر از روی دستیارتان بپرد. تشویقی فراموش نشود.

مرحله پنجم: پس از تسلط سگ روی این فرمان، می توانید برای یک نمایش فوق العاده چند نفر را با فواصل یکسان کنار هم قرار دهید تا سگ به ترتیب از روی آنها بپرد.

آموزش دستور: بپر (از روی چوب)

آموزش پیش نیاز: فرمان آمدن

شما در این آموزش به کلیکر، تشویقی، چند کتاب، دو صندلی و یک چوب بلند احتیاج دارید. تا الان دیگر سگتان پیشرفت خوبی داشته و چند حقه یاد گرفته است. این حقه بیشتر برای کلاس گذاشتن برای مهمان ها کاربرد دارد! دیدن سگی که می تواند از روی یک میله یا چوب بپرد، برای خیلی از افراد بسیار دلنشین است. البته یک نکته وجود دارد؛ قبل از آموزش این فرمان مطمئن شوید که سگتان از لحاظ جسمانی با پرش مشکلی ندارد و این حقه را به توله ها آموزش ندهید.

مرحله اول: به سگ فرمان نشستن بدهید و در همین حین چوبی را روی زمین بگذارید. خودتان از روی چوب رد شوید و سگ را با فرمان «بیا» صدا کنید. زمانی که از روی چوب گذشت به او تشویقی بدهید.

مرحله دوم: قبل از ایجاد ارتفاع در چوب، مرحله اول را چندین بار تکرار کنید. سپس کمی ارتفاع چوب را بالا ببرید. بهترین راه این است که چندین کتاب قطور زیر چوب بگذارید. زمانی که از چوب رد شد، تشویقی فراموش نشود.

مرحله سوم: زمانی که سگتان به گذشتن از چوب عادت کرد، ارتفاع را بیشتر و بیشتر کنید و پس از مدتی می توانید چوب را روی دو صندلی نیز قرار دهید. با افزایش ارتفاع، فرمان «بپر» را قبل از کلیک کردن و تشویقی دادن اضافه کنید.

مشکل: سگ من چوب را روی زمین می اندازد: این کار سگ به معنی آن است که ارتفاع چوب برایش زیاد است. شما مطمئنا نمی خواهید باعث صدمه سگتان شوید، پس ارتفاع را خیلی زیاد نکنید.

سگ من از زیر چوب یا از کناره های آن رد می شود: اگر سگ این کار را انجام داد به او بی محلی کنید و تنها زمانی کلیک کرده و تشویقی بدهید که از روی چوب بپرد. پس از مدتی به پرش عادت می کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه تخفیف ویتا

هر روز یک تخفیف جدید